Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë uruar fitoren presidentit serb Boris Tadiq dhe kanë premtuar "marrëdhënie konstruktive" me Serbinë për t'ia lehtësuar "të ardhmen evropiane".
"I urojmë fitoren Tadiqit dhe Partisë Demokratike. Do të ishim të lumtur t'i vazhdojmë përpjekjet për vendosjen e marrëdhënieve konstruktive me Serbinë për çështjet me interes të përbashkët", tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack.
"Presidenti Tadiq u premtoi votuesve të ardhme evropiane për Serbinë. Ne do të punojmë me presidentin Tadiq dhe Serbinë për t'u siguruar që ky premtim të përmbushet", ka thënë McCormack.
XS
SM
MD
LG