Ndërlidhjet

COLOMBO


Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe 17 janë plagosur nga shpërthimi në një autobus udhëtarësh në Sri-Lanka. Sulmi ka ndodhur rreth 200 km nga kryeqyteti Colombo.
Qeveria akuzoi kryengritësit e Tigrave Tamilë.
XS
SM
MD
LG