Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryeministri Donald Tusk tha se Polonia nuk ka për qëllim që ta kërcënoj Rusinë duke pranuar ndërtimin e një pjese të sistemit të planifikuar të mbrojtjes raketore të Shteteve të Bashkuara. Në një intervistë për mediat ruse, para vizitës së tij në Moskë këtë të premte, Tusk tha poashtu se Polonia nuk ka plane për bazën ushtarake të NATO-s dhe përsëriti qëllimet e tij për përmirësimin e raporteve të tensionuara ndërmjet Polonisë e Rusisë.
XS
SM
MD
LG