Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shtyrë nënshkrimin e marrëveshjes politike me Serbinë që ishte planifikuar për t'u realizuar të enjten.
Eurokomisioneri për zgjerim Oli Rehn tha se shtyrja ishte pasojë e "obstruksioneve nga një numër politikanësh në Beograd".
Rehn shtoi se oferta e BE-së për tregti të lirë dhe lehtësimin e rregullave të lëvizjes është ende në tryezë.
Kryeministri serb Koshtunica tha se propozimi evropian ishtë përpjekje që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG