Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu ka kërkuar nga kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan që Turqia të njohë pavarësinë e Kosovës, njofton kabineti i presidentit.
"Pavarësia e Kosovës është zgjidhja më e mirë dhe e vetme jo vetëm për qytetarët e saj, por dhe për gjithë rajonin".
Erdogan sipas komunikatës së presidencës ka thënë se Turqia vendosmërisht e mbështet Kosovën dhe se do angazhohet për përcaktimin sa më të shpejtë të statusit.
XS
SM
MD
LG