Ndërlidhjet

ROMË


200 gjyqtarë dhe policë italianë do jenë pjesë e misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë, tha Masimo D'Alema, ministri i jashtëm italian.
Takimi i rradhës i ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian do jetë më 18 shkurt në Bruksel, derisa pritet një vendim përfundimtar për datën e dërgimit të misionit.
XS
SM
MD
LG