Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë, Boris Tadic i bëri thirrje kryeministrit Koshtunica t'i jap fund pengesave që po krijon në rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian.
"Në përpjekje për të ruajtur stabilitetin e vendit është e nevojshme që të gjitha institucionet shtetërore të bëjnë punën e tyre dhe askush nuk duhet lejuar të pengojë punën e institucioneve për qëllime partiake", tha Tadic.
Për shkak të pengesave të sjella nga kryeministri është shtyrë nënshkrimi i marrëveshjes politike mes Beogradit dhe Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG