Ndërlidhjet

LONDËR


Shtetet e Bashkuara dhe Britania i kanë bërë thirrje aleatëve në NATO që të dërgojnë më shumë trupa në Afganistan në zonat ku zhvillohen luftime.
Vetëm një numër shumë i vogël i vendeve të NATO-s i kanë ushtarët e tyre në zona të rrezikshme në Afganistan, tha sekretarja amaerikane e Shtetit Condoleezza Rice pas takimit me homologun britanik, David Miliband.
Rice më pas është takuar dhe me kryeministrin britanik. Në takim është njoftuar se do flitej dhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG