Ndërlidhjet

NJU JORK


Rënia e vlerës së dollarit në tregun financiar ndërkombëtar ka bërë që shumë dyqane në Nju Jork tashmë të pranojnë dhe euro. Është hera e parë që një gjë e tillë ndodh dhe në dyqanet e Manhatenit.
Këto kohë ka pasur rritje të turistëve evropianë duke përfituar nga kursi i favorshëm i shkëmbimit të dollarit.
XS
SM
MD
LG