Ndërlidhjet

PRAGË


Zyrtarë amerikanë dhe çekë do të bisedojnë sot në Pragë lidhur me sistemin e mbrojtjes raketore, të cilin Shtetet e Bashkuara duan ta vendosin në Çeki dhe Poloni. Rusia e kundërshton ashpër propozimin për instalimin e radarit në Çeki dhe interceptorëve në Poloni, duke thënë se kjo do të kërcënonte sigurinë kombëtare të Rusisë.
XS
SM
MD
LG