Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale, Rasim Ljajiç paralajmëroi mundësinë që zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Serbi të mbahen në 11 maj, në ditën kur mbahen zgjedhjet lokale. Ljajiç e ka akuzuar kryeministrin Koshtunica se i bën obstrukcion punës së qeverisë dhe pengon procesin e integrimit evropian të vendit, vetëm për të ruajtur pushtetin politik.
XS
SM
MD
LG