Ndërlidhjet

SOFJE


Ministri i Jashtëm i Bullgarisë, Ivayalo Kalfin i bëri thirrje Serbisë "të ndërmarrë reformat e nevojshme" për të shpejtuar integrimin në Bashkimin Evropian.
Kalfin shprehu keqardhjen që Beogradi shtyu nënshkrimin e marrëveshjes për bashkëpunim me Brukselin. Ai shtoi se Serbia "do ta pranojë dorën e shtrirë të Bashkimit Evropian për të mirën e qytetarëve dhe vendit".
XS
SM
MD
LG