Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Hetuesit britanikë kanë konkluduar se udhëheqësja e opozitës në Pakistan, Benazir Bhutto ka vdekur si pasojë e shpërthimit vetëvrasës, e jo nga plumbat e sulmuesit. Në raportin e bërë publik sot, hetuesit britanikë thanë se Bhutto ka vdekur nga plaga e rëndë në kokë, e cila ishte pasojë e shpërthimit të bombës.
Sipas tyre, provat tregojnë se Bhutto është sulmuar nga një person kur largohej nga tubimi parazgjedhor në Rawalpindi, dhe jo dy apo më shumë siç sugjeronin shumica.
XS
SM
MD
LG