Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush në fund të këtij muaji do të takohet me kryeministrin e Danimarkës Anders Fog Rasmussen tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhe, Dana Perino.
Sipas saj, në këtë takim dyditësh do të diskutohet për dialog dhe bashkëpunim në një varg çështjesh globale, përfshirë luftën kundër terrorizmit, Afganistanin, Irakun, Lindjen e Mesme, Kosovën dhe çështje të tjera.
XS
SM
MD
LG