Ndërlidhjet

PRAGË


Parlamenti i Çekisë sot përsëri do të votojë për presidentin e ri të vendit. Dje ligjvënësit në Senat dhe Dhomën e Ulët nuk arritën të zgjedhin ndërmjet presidentit aktual Vaclav Klaus, i cili mbështetet nga Demokratët Civilë të qendrës së djathtë, dhe sfiduesit Jan Shveinar, ligjërues në universitetin e Michiganit, i cili gëzon mbështetjen e partive opozitare.
XS
SM
MD
LG