Ndërlidhjet

MYNIH


Ka filluar punimet në Mynih të Gjermanisë konferenca për Politikat e Sigurisë ku marrin pjesë zyrtarë të lartë të mbrojtjes dhe sigurisë nga bota.
Gjatë fjaës së tij presidenti i Maqedonisë Branko Cërvenkovski tha se pret që vendi i tij së bashku me Shqipërinë dhe Kroacinë të marrin ftesën për anëtarësim në NATO në samitin e Bukureshtit.
Duke folur për Kosovën Cërvenkovski bëri thirrje për qetësi dhe vetpërmbajtje.
"Ajo cfarë duhet është moderim dhe qetësi nga të gjithë faktorët vendorë si dhe përkushtim dhe udhëheqje strategjike nga bashkësia e Atlantikut", tha presidenti i Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG