Ndërlidhjet

TOKIO


Ministria e Jashtme e Japonisë tha se një aeroplan luftarak i Rusisë ka cënuar hapësirën ajrore japoneze mëngjesin e sotëm mbi Oqeanin Paqësor në jug të Tokios.
Një zyrtar i ministrisë tha se aeroplani rus ka fluturuar tre minuta mbi ishullin Izu, dhe ishte paralajmëruar nga një aeroplan luftarak i forcave ajrore të Japonisë.
XS
SM
MD
LG