Ndërlidhjet

BAGDAD


Një snajperist i ushtrisë së Shteteve të Bashkuara është akuzuar për vrasjen e personit të paarmatosur irakian dhe vendosjen e dëshmisë false në trupin e tij. Ai është shpallur fajtor nga gjykata e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në Bagdad. Gjykatësit kanë shpallur fajtor Evan Vela për vrasje pa paramendim. Ai mund të ballafaqohet me denim të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG