Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në garën preliminare presidenale në Shtetet e Bashkuara Barak Obama ka fituar në përballjen me senatoren Hillari Klinton në shtetin federal Uashington, Nebraska dhe Luiziana. Fitorja e Obamës në këto shtete federale garën e bënë edhe më të ngushtë. Në taborrin republikan epërsi bindëse ka senatori Xhon Mekejn.
XS
SM
MD
LG