Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një bombë që shpërtheu para kohe në shtëpinë e një kleriku në provincën Helmand, ka vrarë atë bashkë me dy bijtë e tij, dhe dy personat tjerë që përgatitnin sulmin. Policia tha se nga shpërthimi janë plagosur gruaja dhe bija e klerikut.
Raportohet se grupi ishte i ndërlidhur me talebanët.
XS
SM
MD
LG