Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rreth 2000 veta, shumica studentë po protestojnë kundër qëndrimit anti evropian të kryeministrit serb Koshtunica. Koshtunica ka bllokuar nënshkrimin e marrëveshjes politike mes Beogradit dhe Brukselit, nën pretendimin se BE-ja synon t'i marrë Serbisë pjesë të territorit, përmes njohjes së pavarësisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG