Ndërlidhjet

QUETTA/PAKISTAN


Zyrtarët e Pakistanit thanë se forcat e sigurisë kanë kapur dhe kanë plagosur pesë militantë talebanë në jugperëndim të Pakistanit, përfshirë komandantin e talebanëve Mansor Dadullah. Policia tha se ai u arrestua sot në probvincën Zhob, mirëpo Associated Press citoi burime të kundërzbulimit të kenë thënë se Dadullah ka vdekur nga plagët e marra.
Mansur është vëllai i udhëheqësit taleban Mullah Dadullah, i cili vdiq gjatë një operacioni ushtarak në Afganistan në vitin 2007.
XS
SM
MD
LG