Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Këngëtarja britanike e pop muzikës Amy Winehouse i çoi në shtëpi pesë Çmime Grammy. Ajo u shpërblye për regjistrimin më të mirë të vitit, për këngën e vitit dhe vokalin e saj, për vokalin në albumin "Back to Black", dhe si artiste e re më e mirë.
Por veterani i Jazz-it Herbie Hancock, doli fitues i papritur për albumin më të mirë, dhe i pamundësoi Ëinehouse që të shënojë një fitore historike.
XS
SM
MD
LG