Ndërlidhjet

BEOGRAD


Jovica Stanishiq, ish shefi i shërbimit sekret të Serbisë në kohën e Milloshevicit është kthyer në Gjykatën Hagës për ish Jugosllavinë.
Stanishiq dhe ish bashkëpunëtori i tij i ngushtë, Franko Simatovic janë akuzuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte të kryera nga njësitet e shërbimeve sekrete gjatë luftërave në Bosnje dhe Kroaci.
XS
SM
MD
LG