Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pentagoni bëri të ditur se ka akuzuar për vrasje dhe konspiracion Khalid Sheik Mohamed dhe pesë bashkëpunëtorë të tij. Khalid Sheik Mohamed dyshohet si planifikues i sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 2001.
Të gjashtë do të gjykohen nga gjykata ushtarake dhe për ta Pentagoni ka kërkuar dënim me vdekje.
XS
SM
MD
LG