Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov sot mbërrin në Slloveni, ku nesër do të marrë pjesë në takimin e "treshes" së Bashkimit Evropian dhe Federatës Ruse.
Ministria e Jashtme e Sllovenisë njoftoi se takimi i Lavrov me Dimitrij Rupel, Javier Solana dhe Benita Ferrero-Valdner, do t'i kushtohet çështjes së Kosovës, procesit paqësor në Lindjen e Mesme, si dhe marrëdhënieve midis Rusisë dhe Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG