Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sot vazhdon gara për nominimet e Republikanëve dhe Demokratëve për zgjedhjet presidenciale. Zgjedhjet paraprake do të mbahen në Meryland, Virginia dhe kryeqytetin Uashington. Pritet që te Demokratët, Barack Obama ta vazhdojë suksesin e fundjavës kur e mundi rivalen Hillary Clinton në katër shtete. Sa u përket Republikanëve, gjasa më të mëdha që të fitojë nominimin ka John McCain.
XS
SM
MD
LG