Ndërlidhjet

NJU JORK


Ambasadori rus në Kombet e Bashkuara Vitalij Churkin i tha gazetarëve se Serbia po kërkon një mbledhje speciale në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të enjtën për të diskutuar çështjen e Kosovës.
"Ne do ta përkrahim atë", tha Churkin.
Të dërguarit e Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara thanë se nuk dinë asgjë për këtë kërkesë.
XS
SM
MD
LG