Ndërlidhjet

MOSKË


Bagdadi tha se për disa ditë do të fillojë raundi i ri i bisedimeve të zyrtarëve amerikanë dhe iranianë rreth sigurisë në Irak. Njoftimin e bëri ministri i Jashtëm Hoshyar Zebari në një konferencë shtypi në Moskë.
Uashingtoni akuzon Iranin për furnizim me armë dhe trajnim të milicive në Irak. Teherani i mohon akuzat.
Zebari gjithashtu tha se qeveria irakiane është e bindur se presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad do të vizitojë Irakun në fillim të marsit.
XS
SM
MD
LG