Ndërlidhjet

LUBJANË


Komisionarja e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Benita Ferrero Waldner tha sot se sa i përketë afrimit të BE-së me Rusinë lidhur me Kosovën mbetet "realiste". "Do të dëshiroja që me palën ruse t'i afrojmë qëndrimet, por jam realiste", tha zonja Waldner para takimit të përfaqësuesve të BE-së me Rusinë, që mbahet në Bërdo afër Kranjit. "Qëndrim i BE-së është se statusi i tashëm i Kosovës është i paqëndrueshëm dhe se na duhet vendim i përhershëm", tha ajo.
XS
SM
MD
LG