Ndërlidhjet

SARAJEVË


Kroacia do ta ndjekë politikën e Bashkimit Evropian rreth shpalljes së pavarësisë së Kosovës, ndërsa Bosnjë e Hercegovina nuk do të jetë ndër vendet e para që do të njohin shtetin e ri.
Këto komente i bënë sot në Sarajevë ministri i jashtëm i Kroacisë, Gordan Jandrokoviç dhe homologu i tij i Bosnjes, Sven Alkalaj.
XS
SM
MD
LG