Ndërlidhjet

TBILISI


Raportohet se biznesmeni opozitar në Gjeorgji, Badri Patarkatsishvili ka vdekur. Ndihmës të tij thanë se ai vdiq nga sulmi në zemër mbrëmë në Londër.
Badri Patarkatsishvili e udhëhoqi dhe e financoi fushatën zgjedhore kundër presidentit aktual të Gjeorgjisë, Mikhail Saakashvili.
XS
SM
MD
LG