Ndërlidhjet

KE kritikon Maqedoninë


Këshilli i Evropës ka kritikuar Maqedoninë se ka dështuar t'i japë fund përdorimit të forcës brutale në burgje.
Shumë të burgosur janë cak i torturës dhe keqtrajtimeve, thuhet në raportin e Komitetit kundër torturës të Këshillit të Evropës.
XS
SM
MD
LG