Ndërlidhjet

Ahmadinejad do vizitojë Irakun


Qeveria e Irakut njoftoi se presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad do të arrijë në Bagdad për një vizitë dy ditëshe në muajin mars.
Përveç zyrtarëve tjerë, Ahmadinejad, i shoqëruar nga disa ministra, do të bisedojë me presidentin Jalal Talabani dhe kryeministrin Nuri Al-Maliki.
XS
SM
MD
LG