Ndërlidhjet

Rice dhe Moon bisedojnë për Kosovën


Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice dhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon do të bisedojnë sot për Kosovën. Rice dje e shfaqi shpresën se serbët do ta pranojnë zgjidhjen për Kosovën dhe do ecin përpara. Ajo u tha ligjvënësve amerikanë se Shtetet e Bashkuara i ofrojnë Serbisë miqësinë e tyre. Rice tha se SHBA e kuptojnë se çështja do jetë jashtzakonisht e vështirë për Serbinë.
Kosova do të jetë temë diskutimi në takimin e nesërm të kreut të OKB, Ban Ki-Moon dhe presidentit amerikan George Bush.

XS
SM
MD
LG