Ndërlidhjet

Gjashtë të vrarë në Universitetin e Çikagos


Autoritetet në shtetin Ilinois njoftuan se gjashtë persona janë vrarë gjatë të shtënave në një Universitet afër Çikagos, përfshirë edhe personin e armatosur, që bëri vetëvrasje. Disa të tjerë janë plagosur, kur personi i armatosur hyri në lokalet e Universitetit dhe hapi zjarr. Ishte ky incidenti i katërt i rëndë i këtillë në Shtetet e Bashkuara gjatë javës së fundit.
XS
SM
MD
LG