Ndërlidhjet

Hungaria kontribuese në misionin e BE-së


Hungaria do të marrë pjesë në misionin e Bashkimit Evropian në Kosovë, ka deklaruar mbrëmë ministrja e jashtme, Kinga Gec.
"Hungaria tashmë ka pasur rol të rëndësishëm në rajon, kemi shumë ushtarë në përbërje të Kforit" tha zonja Gec dhe shtoi se "ekspertët hungarezë do të marrin pjesë edhe në misionin e ardhshëm".
XS
SM
MD
LG