Ndërlidhjet

Thaçi nuk thotë datën e pavarësisë


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim me gazetarët në Prishtinë, nuk ka sinjalizuar datën e shpalljes së pavarësisë.
Thaçi ka thënë se institucionet e Kosovës janë duke funksionuar të pavarura. Kryeministri Thaçi ka vënë në pah se so të vazhdojë së punuari në ndërtimin e një të ardhmeje të sigurt për të gjithë ata që jetojnë në Kosovë dhe se do t'i garantojë të gjitha të drejtat për pakicën serbe dhe pakicat tjera.
Thaçi ka ftuar të gjithë të zhvendosurit që të kthehen, sepse në Kosovë do të kenë të ardhme të sigurt.
XS
SM
MD
LG