Ndërlidhjet

OSBE-ja, takim urgjent për Kosovën


Këshilli i Përhershëm i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, OSBE do të mbajë një takim të veçantë për Kosovën ku do të flasë edhe ministri i jashtëm i Serbisë. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësja e Këshillit të Përhershëm të OSBE-së.

Delegacioni i Serbisë në OSBE tha se kanë kërkuar një takim të veçantë për Kosovën, e cila pritet të shpallë pavarësinë të dielën.
XS
SM
MD
LG