Ndërlidhjet

Thaçi: Nesër shpallet pavarësia


Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi konfirmoi sot se Kosova do ta shpallë pavarësinë nga Serbia të dielën, në ditën kur do të implementohet "vullneti i qytetarëve të Kosovës".
"Nesër do të jetë një ditë e qetësisë, e mirëkuptimit dhe e angazhimit shtetëror për implementimin e vullnetit të qytetarëve të Kosovës", deklaroi kryeministri Thaçi.
XS
SM
MD
LG