Ndërlidhjet

Vazhdon turneu i Bushit në Afrikë


Presidenti aemrikan Bush vazhdon turneun e tij në Afrikë me vizitën në Tanzani.

Programet e ndihmës si dhe krizat rajonale do jenë në qendër të bisedimeve mes presidentit amerikan dhe homolgut të tij të Tanzanisë.

Pritet që Bush të nënshkruajë dhe një paketë ndihme prej 700 milionë dollarësh për vendet që ecin rrugës së demokracisë dhe ndjekin politika të drejta ekonomike.

Bush do vizitojë dhe Ruandën, Ganën dhe Liberinë.
XS
SM
MD
LG