Ndërlidhjet

Pavarësia njihet shpejt


Katër shtete të mëdha të Bashkimit Evropian pritet ta njohin shpejt pavarësinë e Kosovës, bën të ditur agjencia franceze e lajmeve AFP.
Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe Italia, bashkë me SHBA-të, pritet që pavarësinë e Kosovës ta njohin të hënën, njofton AFP.
XS
SM
MD
LG