Ndërlidhjet

Scheffer fton për maturi


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, pas deklarimit të pavarësisë së Kosovës, ka ftuar të gjitha palët e ndërlikuara të dëshmojnë maturi maksimale dhe qëndrim të moderuar.
Shefi i NATO-s ka thënë se Aleanca Veriatlantike do të punojë për të siguruar një ambient të sigurt në të gjithë territorin e Kosovës, për të gjithë qytetarët e saj, pakicën dhe shumicën.
XS
SM
MD
LG