Ndërlidhjet

Shtëpia e Bardhë kontakton Rusinë për Kosovën


Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se zyrtarët e lartë të SHBA-ve janë në kontakt me zyrtarët e Rusisë dhe Serbisë, pas deklarimit të pavarësisë së Kosovës.
Zëdhënësja Dana Perino deklaroi se sekretarja e shtetit, Condoleezza Rice dhe këshilltari për siguri nacionale, Stephen Hadley "kanë qenë në kontakt me homologët e tyre".
Perino ka thënë se SHBA-të janë të vetëdijshme për ndjeshmërinë e kësaj çështjeje.
XS
SM
MD
LG