Ndërlidhjet

Predha në ndërtesat e BE-së dhe OKB-së


Predha dore janë hedhur në selinë e Bashkimit Evropian dhe të Kombeve të Bashkuara, që gjenden në pjesën veriore të Mitrovicës.
Incidenti ka ndodhur pak orë pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, bën të ditur Agjencia Reuters.
Mësohet se zyrtarët e BE-së i kanë evakuar këto ndërtesa.
XS
SM
MD
LG