Ndërlidhjet

BE-ja diskuton për pavarësinë


Ministrat e jashtëm të BE-së sot në Bruksel, në takimin e tyre, do ta "marrin në dijeni" se në Kuvendin e Kosovës është shpallur pavarësia. Agjencitë e lajmeve raportojnë se katër fuqitë evropiane, Britania, Franca, Gjermania dhe Italia pritet që ta konfirmojnë synimin e tyre për njohjen e shpejtë të pavarësisë së Kosovës. Ministri i jashtëm suedez, Carl Bild tha se shpreson se "do të arrihet një platformë për të cilën do të pajtohet çdo shtet anëtar".
XS
SM
MD
LG