Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 8 sulme me bomba kanë ndodhur në mëngjesin e Vitit të Ri, në Bagdad, nga të cilat janë vrarë disa njerëz, dhe të paktën 11 janë plagosur, njoftuan zyrtarët.
Ministria e Mbrojtjes ka thënë se 6 nga shpërthimet ishin vetura të parkuara skaj rrugës.
XS
SM
MD
LG