Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Militantë palestineze, të armatosur dhe të maskuar, e kanë bastisur sot herët ndërtesën e Kombeve të Bashkuara në Qytetin e Gazës, para se ta aktivizonin eksplozivin.
Besohet se gjatë bastisjes nuk ka qenë asnjë punëtor i OKB-së në ndërtesë, ndërsa forcat palestineze të sigurisë thanë se është rrahur një pjesëtar i sigurimit, i cili ishte në detyrë.
Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm, derisa organizata të militantëve kanë pohuar se kishin ndërmarrë një seri të sulmeve me raketa ndaj Izraelit, pas skadimit të marrëveshjes së mirëbesimit, në mesnatë.
XS
SM
MD
LG