Ndërlidhjet

GAZA


Raportohet se në jug të Rripit të Gazës janë marrë peng disa shtetas të huaj. Dëshmitarë thanë se një njeri i armatosur ka marrë peng një të huaj në qytetin e Khan Yunis, ndërsa kabineti ministror palestinez tha se janë dy të huaj, të marrë peng. Ndërkaq sot në Gaza militantë të armatosur kanë vendosur eksploziv në ndërtesën e Kombeve të Bashkuara. Nuk njoftohet për viktima, dhe ende, askush nuk ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.
XS
SM
MD
LG