Ndërlidhjet

GAZA


200 policë kanë pushtuar zyrat qeveritare në jug të Rripit të Gazës në qytetin e Rafahut, dhe kanë qëlluar në ajër. Policët thanë se protestojnë për dështimin e autoriteteve palestineze në mungesën e ligjshmërisë në Rripin e Gazës. Po sot në mëngjes herët Izraeli ka ndërmarë një sulm ajror ndaj Gazës por nuk raportohet për viktima. Ky sulm u bë në përpjekje për ti ndaluar militantët që godasin me predha nga Gaza drejt Izraelit.
XS
SM
MD
LG